Železničar rutinski protiv Spartaka 2:0

superliga srbije, zeleznicar spartak, k-013

Fudbaleri Železničara iz Pančeva pobedili su Spartak Ždrepčevu krv rezultatom 2:0 (1:0) u meču sedmog kola Super lige Srbije. Domaći tim došao je do vođstva iz prvog pokušaja.

Dobrom pas igrom stvorena je prilika u 19. minutu za strelca gola, Matiju Mitrovića. Preciznim šutem sa 17 metara mladi vezista zatresao je mrežu, prenosi Sport klub.

Stefan Pirgić asistirao je u 65. minutu Fransisu Ezehu za dupliranje prednosti. Nigerijski krilni igrač iz prvog kontakta poslao je loptu pod prečku i postigao pogodak.

Pred poslednji zvižduk šansu je imao Lazar Romanić sa bele tačke. Zbog igranja rukom Nemanje Ćalasana glavni arbitar Milan Mitić dosudio je penal posle gledanja snimka. Čuvar mreže gostiju Aleksandar Vulić pročitao je nameru centarfora i odbranio jedanaesterac.

Ekipa Spartaka izgledala je najbolje na početku susreta. Stefan Tomović i Miloš Mijić uputili su dva odlična udarca u sedmom minutu, ali odlično je reagovao iskusni golman Zoran Popović.

Posle prvog gola usledilo je nekoliko solidnih napada Golubova, ali šutevi su ili bili neprecizni ili blokirani od strane defanzivaca Železničara.

Sastav Marka Savića posle sedam mečeva ima 13 bodova i nalazi se na četvrtom mestu tabele. Subotičani se nalaze na 14. poziciji sa pet bodova iz šest odigranih utakmica.

U sledećem kolu Železničar putovaće u Novi Sad na gostovanje Vojvodini, dok Spartak dočekuje IMT.

Trenutno: Se čita...