Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Aleksa Rakonjac dvostruki šampion puškom na 50. Internacionalnom prvenstvu Beograda

Aleksa Rakonjac dvostruki šampion puškom na 50. Internacionalnom prvenstvu Beograda

aleksa rakonjac, streljastvo, sd pancevo 1813, pancevo, k-013, vesti pancevo

Na jubilarnom 50. Internacionalnom prvenstvu Beograda, održanom proteklog vikenda, nastupilo je 240 takmičara iz osam zemalja, među kojima i deset strelaca SD „Pančevo 1813“ u disciplinama vazdušnom puškom i pištoljem.

Najviše je pokazao Aleksa Rakonjac, koji je osvojio juniorku i seniorsku šampionsku titulu puškom, čime je bio i najuspešniji takmičar iz Srbije.

Prvog dana Rakonjac je do zlata u juniorskoj konkurenciji stigao rezultatom 632,2 kruga, a potom se plasirao i u seniorsko finale i borbu za Trofej Beograda, gde je zauzeo četvrto mesto. Drugog dana, u konkurenciji svih seniora za Grand prix Beograda, u finale je ušao sa 629,3 kruga, a zatim u izuzetno jakoj konkurenciji osvojio prvo mesto i objedinio obe šampionske titule.

Iva Rakonjac oba dana bila je na pragu finala, uz zaostatak manji od jednog kruga – u juniorskoj konkurenciji završila je kao 12. sa 625,3 kruga, dok je među seniorkama bila 11. sa 625,9 krugova. Od mladih puškaša nastupili su Ana Negovanović (577,2) i Ognjen Dželetović (566,0), kojima će ovo takmičenje, kako se navodi, značiti u nastavku nastupa u kategorijama kadeta i mlađih juniora.

U disciplini vazdušnim pištoljem najuspešniji u ekipi bio je Gabriel Dautović, koji je prvog dana ušao u seniorsko finale sa 568 krugova i takmičenje završio na sedmom mestu. Drugog dana bio je deveti sa 570 krugova, na korak od finalnog meča, dok su zapažene rezultate ostvarili i Marko Ninković (561), Jovan Kondić (563), Velimir Ninković (558) i Andrej Jeftenić (553).

Narednog vikenda najuspešniji takmičari SD „Pančevo 1813“ putuju u Osijek na međunarodni božićni turnir, a potom i u Kikindu na treće kolo Kupa Streljačkog saveza Srbije i međunarodni turnir, čime se završava ovogodišnja sezona.

Dodaj komentar

Pošalji

Trenutno: Se čita...

Najnovije: Na portalu