U okviru filmskog programa Kulturnog centra Pančeva, u Dvorani, 7, 8. i 9. aprila u 18.00, na programu je sinhronizovana porodična avantura„Minecraft film“ u režiji Jareda Hessa.
Uloge tumače Jason Momoa, Jack Black, Emma Myers, Danielle Brooks, Sebastian Hansen, Jennifer Coolidge. Minecraft, najprodavanija videoigra svih vremena, tokom poslednjih 15 godina je postala globalni fenomen, inspirišući generacije igrača i kreativaca. Ovo je prvi put da se svet igre prenosi na veliko platno, nudeći uzbudljivu novu perspektivu prepunu akcije, humora i neverovatne vizuelne estetike. Film prati četvoro autsajdera – Gareta “The Garbage Man” Garisona (Momoa), Henrija (Hansen), Natali (Myers) i Don (Brooks) – koji, dok se suočavaju s običnim problemima, bivaju uvučeni kroz tajanstveni portal u čudesni Overworld. Ovaj neobični, kockasti svet prepun mašte, donosi im neočekivane izazove – od učenja kako da ovladaju novim okruženjem do odbrane od neprijatelja poput Piglina i Zombija. Na svom putu susreću rudara i graditelja Stiva (Black) i zajedno kreću na epsku avanturu koja će ih naučiti kako da iskoriste sopstvenu kreativnost za savladavanje svih prepreka, kako u svetu Minecrafta, tako i u stvarnom životu.
Takođe, 7, 8, 9. i 11. aprila od 21.00 u Dvorani, na programu je domaća drama „Majka Mara“, , u režiji Mirjane Karanović. Glavne uloge tumače Mirjana Karanović, Vučić Perović, Boris Isaković, Jasna Žalica, Alen Liverić, Jasna Ćuruvija. Mara, uspešna poslovna žena i samohrana majka, skrhana je preranom smrću svoga sina Nemanje. Emotivno se otuđuje i odbija komunikaciju sa porodicom i prijateljima. Nakon što upozna Milana, Nemanjinog bliskog prijatelja, u odnosu sa njim pronalazi utehu i mir. Kako se njih dvoje zbližavaju otkrivaju sve više činjenica o Nemanjinom životu i smrti što Mari pruža priliku da se suoči sa sopstvenim životom i emocijama.
Ulaznice za filmove mogu se kupiti po ceni od 400 rsd na Biletarnici KCP-a.
U okviru galerijskog programa, u Galeriji savremene umetnosti, 9. aprila u 19.00 biće otvorena izložba „Utopija kao intima - Vršačka umetnička scena devedesetih“, autorke Nade Grozdanić, nastala u saradnji sa Muzejom savremene umetnosti Vojvodine, Novi Sad. Izlagači su: Milan Blanuša, Jelena Gorički, Živko Grozdanić, Goran Despotovski, Danilo Milošev Wostok, Zvonimir Santrač, Zdravko Santrač, Tomislav Suhecki, Vesna Tokin, Dragomir Ugren .Ovaj autorski projekat ujedno je i svedočanstvo Vršačkog kulturnog eksperimenta devedesetih, kada je ovaj grad bio jedan od posebnih centara dešavanja u našoj kulturi. Vršački kulturni ekspriment je kroz Bijenale mladih, Književnu opštinu Vršac, „Džez tronik”, Festival folklora, alternativnu strip scenu, svojim primerom utro put decentralizaciji kulture. O tome svedoče sjajni projekti i institucije koje su tada delovale u Vršcu. Poseban doprinos, kroz svoje poetike i izuzetna, snažna imena vizuelnih stvaralaca, dala je i umetnička scena Vršca: Milan Blanuša, Zvonimir i Zdravko Santrač, Živko Grozdanić, Dragomir Ugren, Tomislav Suhecki, Miroslav Pavlović, Petar Lolić, Doru Bosiok, kao i umetnici mlađe generacije: Goran Despotovski, Jelena Gorički, Vesna Tokin, Danilo Milošev Wostok...Ovom izložbom se ukazuje na fenomen vršačke scene devedesetih, koja je u tom periodu bila izuzetno živa, produktivna i nadasve prepoznatljiva. Izloženi radovi autora samo su osvrt i podsećanje na stvaralaštvo ovih umetnika i njihovo kontinuirano trajanje u istoriji srpske kulture. Izložba „Utopija kao intima”, kroz stare i nove radove vršačkih umetnika, institucijalno jartikulisanje tog perioda i njihovih aktera, a sve u želji da se ukaže na značajan trag koje je njihovo delovanje ostavilo u srpskoj kulturi. Izložba traje do 30. aprila.
U okviru muzičkog programa KCP-a, u Dvorani 10. aprila u 19.00 na repertoaru je koncert „Tango i poezija“ Libercuatro tango ensemble-a, koji čine Кsenija Ristić - klavir, Martina Dimić Radovanović - violina, Aleksandar Mišović - vokal, Petar Mirkov- bandoneon i Boban Stošić - kontrabas. Plesni par Mirjana Savić i Miloš Miloradović će čarobnim plesnim koracima ilustrovati note i reči. Spoj svestranih, vrsnih i maštovitih umetnika Libercuatro tango ansambla omogućava da se tango muzika predstavi u originalnom i najboljem vidu, kojem publika teško može da odoli. Specijalizovan za izvođenje tango muzike, ansambl „Libercuatro“ redovno nastupa u reprezentativnim dvoranama širom Srbije, ali i na poznatim festivalima etno, džez, tango muzike i muzike sveta (world music) u regionu. Sastav čine izuzetni muzičari, koji su podjednako uspešni i na drugim muzičkim, scenskim, naučnim i pedagoškim poljima. Specifična i izuzetna interpretacija i energičnost neki su od najupečatljivijih kvaliteta ovog fantastičnog sastava, ali nisu jedini. „Libercuatro“ je jedinstven ansambl na našim prostorima, čija delatnost, pored izvođenja tango kompozicija, obuhvata i izradu originalnih aranžmana, kao i posvećen istraživački rad. Njegov idejni tvorac, autor muzičkih aranžmana i umetnički direktor jeste pijanistkinja Кsenija Ristić. Libercuatro je do sada kreirao i izveo više uspešnih projekata: TangOpera, Tango kroz vreme, Piazzollando, Kabare Borhes, Astor Pjacola – prvih 100 godina i Neki novi tango. Program Tango i poezija je baziran na savremenim tango kompozicijama istaknutih autora savremene tango scene (Hulijan Peralta, Huan Irijarte, Huan Seren, Martin Tessa), zatim na tradicionalnim tango kompozicijama popularnim na plesnoj sceni (Dames, Caballero, Mores, Caldara), a naravno i kompozicijama Astora Pjacole, koje su nezaobilazni deo svakog nastupa ansambla „Libercuatro“. Poetski deo programa sadrži poeziju i prozu Pabla Nerude, Horhea Luisa Borhesa i Maria de Andradea.
U okviru pozorišnog programa u Dvorani KCP-a 13. aprila u 19.30 na programu je predstava „Osama - Kasaba u Njujorku“ Vladimira Kecmanovića u izvođenu ansambla Zvezdara Teatra. Režiju i dramatizaciju potpisuje Darko Bajić (uz dramaturga Kostu Peševskog) a uloge tumače Radovan Vujović, Jovan Jovanović, Iva Ilinčić, Branko Janković, Isidora Simijonović, Amar Ćorović. Prema rečima reditelja, Darka Bajića, predstavi „Osama – Kasaba u Njujorku” prišao je iz jednog drugog ugla u odnosu na onaj ugao iz kojeg se toj istoj priči prilazi u romanu: „To je za mene, pre svega, bila priča o generaciji meni bliskoj, koja je iz bezbrižnog odrastanja u Jugoslaviji ušla pravo u krvavi rat. Neke je poslao direktno u smrt, neke u emigraciju, a neke ostavio ovde da žive suočeni s posledicama tragedije koju su preživeli. Kroz ovu predstavu sam pokušao da dođem do odgovora, da li za moju generaciju postoji mogućnost pročišćenja od rana ili do tog pročišćenja mogu da dođu tek sledeće generacije. Naša deca“.
Ulaznice po ceni od 2.000 rsd možete kupiti na Biletarnici KCP-a.
U okviru Pozorišniog matinea za decu, u Dvorani, 12. aprila u 12.00 na programu je dečija predstava „Čudne ljubavi“ Malog pozorišta Duško Radović iz Beograda. Tekst za predstavu napisala je Maja Pelević a režiju potpisuje Đurđa Tešić. U predstavi igraju Jovo Maksić, Damjan Kecojević, Miloš Samolov, Jelena Petrović, Vladislava Đorđević/ Dubravka Kovjanić, Jelena Ivić, Sandra Rodić Janković. Mjuzikl za decu, nastao po motivima Ezopovih basni, na zanimljiv način nam pokazuje kako se suprotnosti privlače. Predstava je nastala po originalnom tekstu Maje Pelević, u režiji Đurđe Tešić. Kroz alegoričnu priču o ljubavi u svetu životinja ova predstava nam zapravo dočarava tipična ponašanja i uloge koje deca primaju kada zakorače u pubertet. A sve ove „životinjske faze“ važan su deo ne samo karaktera i identiteta nekih novih mladih generacija, već i deo starog dobrog procesa odrastanja. Životinje su od ljudi različite u svemu, osim u jednoj stvari – sposobnosti da vole!
Ulaznice po ceni od 700 rsd mogu se kupiti na Biletarnici KCP-a.
Više o programima Kulturnog centra Pančeva možete pogledati na sajtu: https://www.kulturnicentarpanceva.rs/sr/
Biletarnica Kulturnog centra Pančeva otvorena je od ponedeljka do petka od 13 do 21h, subotom od 11 do 21h, dok je nedelja neradni dan.
Dodaj komentar