PANČEVO: Tamiš odbranio domaći teren

kk tamis, kk zdravlje, kls, kosarka, pancevo

U 4. kolu AdmiralBet KLS košarkaši Tamiša su ostvarili prvu pobedu na domaćem terenu savladavši ekipu Zdravlja iz Leskovca rezultatom 82:69.

Tamiš je nakon nešto lošijeg početka i devet poena zaostatka u prvoj polovini prve četvrtine uspeo da se konsoliduje u odbrani i rezultatski vrati u meč. Rezultat na kraju prve deonice bio je 20:21 u korist gostujuće ekipe.

U drugoj i trećoj četvrtini su izabranici Bojana Jovičića igrali najbolju košarku u dosadašnjem delu prvenstva, te su zahvaljujući odličnom napadu i čvrstoj odbrani stigli i do 21 poena prednosti. Nakon toga usledilo je blago opuštanje domaćih, koje je Zdravlje iskoristilo da priđe na 11 poena zaostatka. Međutim, više od toga nisu uspeli, te je na kraju Tamiš zasluženo slavio drugu pobedu ove sezone.

Tamiš u sledećem kolu gostuje ekipi Mladosti iz Zemuna, a ekipa Zdravlja dočekuje Novi Pazar.

Bonus video: PRESS nakon utakmice Tamiš - Zdravlje