Poraz Partizana od Bajerna za četvrto mesto u Atini

kosarka, kk partizan, partizan bajern

Košarkaši Partizana osvojili su četvrto mesto na Memorijalnom turniru "Pavlos Janakopulos", pošto su danas u Atini u meču za treće mesto poraženi od Bajerna rezultatom 99:95 (22:22, 24:29, 28:21, 25:23).

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Džejms Naneli sa 20 poena, dok je Frenk Kaminski dodao 15. U pobedničkom timu najbolji je bio Karsen Edvards sa 20 poena.

U finalu turnira u Atini od 19 sati igraće Panatinaikos i Efes.

Partizan je odlično otvorio utakmicu serijom 10:2, ali je prva četvrtina završena rezultatom 22:22. "Crno-beli" su u drugoj četvrtini imali i dvocifrenu prednost od 43:33, ali je prvo poluvreme završeno vođstvom Partizana 51:46.

"Crno-beli" su u drugom poluvremenu imali vođstvo od 72:60, ali je Bajern serijom 18:0 napravio preokret i poveo 78:72. Partizan je u finišu meča uspeo da povede 93:92. Međutim, košarkaši Bajerna su napravili novi preokret i na kraju su uspeli da pobede rezultatom 99:95.

Ovo je bio poslednji meč pripremni meč Partizana uoči starta nove sezone. "Crno-beli" su na poslednja tri meča zabeležili tri poraza.

Partizan će u prvom kolu nove sezone u ABA ligi drugog oktobra u Beogradu dočekati Mornar.