Velika pobeda Partizana u Bolonji!

kk partizan, virtus, evroliga

Košarkaši Partizana pobedili su večeras u Bolonji ekipu Virtusa 88:79 (28:26, 17:21, 20:16, 23:16) u meču 27. kola Evrolige.

Najefikasniji u ekipi Partizana bili su Dante Egzum i Kevin Panter, koji su postigli po 17 poena, dok je Džejms Naneli dodao 16. Kod domaćih, najbolji je bio Mam Jaite sa 14 poena, dok je srpski košarkaš Miloš Teodosić ubacio 11 poena uz dva skoka i 11 asistencija.

"Crno-beli" imaju skor od 15 pobeda i 12 poraza, dok Virtus ima skor 12/15.

Partizan će u četvrtak u narednom kolu Evrolige gostovati Armaniju u Milanu, dok će Virtus igrati u Berlinu sa Albom.

Navijači dva kluba su ovacijama pozdravili predsednika KŠ Predraga Danilovića, koji je bio počasni gost na utakmici u Bolonji, a igrao je i za Partizan i Virtus.

Teodosić je otvorio utakmicu u Bolonji trojkom, a uzvratio je Panter. Partizan je potom preuzeo vođstvo. "Crno-beli" su u finišu prve četvrtine imali prednost od 28:21, ali su domaći košarkaši serijom 5:0 smanjili na 28:26.

Ekipe su se smenjivale u vođstvu na startu druge četvrtine, a Virtus je 17. minutu stigao do prednosti od 42:36. Međutim, italijanski klub je prvo poluvreme rešio u svoju korist rezultatom 47:45.

Partizan je početkom treće četvrtine serijom 7:0 poveo 52:47. Gostujući košarkaši su održavali prednost u većem delu treće četvrtine, ali je Virtus u 28. minutu preokrenuo rezultat i poveo 63:61. "Crno-beli" su serijom 4:0 u poslednju četvrtinu ušli s vođstvom od 65:63.

Partizan je novom serijom 10:2 u 35. minutu stigao do prednosti 75:65. Košarkaši "crno-belih" su potom napravili nekoliko grešaka, a Virtus je serijom 9:2 prišao na 79:74. Gosti su poveli 84:76 na minut i 43 sekunde pre kraja meča, ali su košarkaši Virtusa smanjili na 84:79. Partizan je potom zadržao prednost i zasluženo je stigao do nove pobede u Evroligi.

Obradović: Veoma važna pobeda za nas, hvala navijačima na podršci

Trener košarkaša Partizana Željko Obradović izjavio je večeras da su "crno-beli" večeras ostvarili važnu pobedu i još jednom je zahvalio navijačima na podršci.

"Pre svega verujem da košarci trebaju utakmice kao što je večerašnja. Pogotovo ovakva vrsta atmosfere koja dolazi od fanova Virtusa i Partizana. Verujem da je to nešto posebno za Evroligu i za svakog od nas koji smo tu. Utakmica je bila teška, kao što smo i očekivali", rekao je Obradović posle meča, preneo je zvanični sajt Partizana.

On je istakao da je Virtus bio spreman da kazni greške igrača Partizana u prvom poluvremenu.

"Na poluvremenu smo imali diskusiju i odlučili da promenimo nešto i bilo je dobro to što smo pokušali i konačno došli do poslednje četvrtine, u kojoj smo verovatno odigrali najbolje minute, poveli i nakon toga se nosili sa tim. Veoma važna pobeda za nas, ali u četvrtak je naredna utakmica protiv Milana, koji igra sjajnu košarku", dodao je trener Partizana.

Pre meča, rukovodstvo Virtusa uručilo je dres predsedniku KŠ Predragu Daniloviću, koji je nekada igrao za Partizan i klub iz Bolonje.

"Ovo što je večeras bilo spremno za Danilovića je veoma posebno. Znam koliko ga ovde ljudi vole, dao je sve za Virtus, kao i pre za Partizan. Igrao je u samo dva tima u Evropi i kaže da se ovde oseća kao kod kuće. Čestitke njemu i celom timu koji je pripremio nešto posebno. Već sam pominjao kako imamo sjajnu atmosferu u Beogradu, uvek je otprilike 19.000 ljudi. Mislim da je tako i u gostima, na skoro svakoj utakmici. Bodre nas da se borimo. Zaista nemam reči kojima bih se zahvalio za sve ono što rade tokom ove sezone za nas. To je nešto veoma posebno", istakao je Obradović.

Pobede Žalgirisa i Olimpijakosa, Baskonija iznenadila Real

Košarkaši Žalgirisa pobedili su večeras u Berlinu ekipu Albe rezultatom 66:63 u meču 27. kola Evrolige.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Ajzea Tejlor sa 14 poena. Kod domaćih, Maodo Lo, Džejlen Smit i Luk Sikma su ubacili po 10 poena.

Žalgiris ima 14 pobeda i 13 poraza, dok je Alba poslednja sa skorom 7/20. Litvanski klub će u narednom kolu Evrolige dočekati Asvel, dok će Alba igrati u Berlinu sa Virtusom.

Košarkaši Olimpijakosa savladali su na svom terenu Barselonu 77:70.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Šekil Mekisik sa 16 poena, dok je Janulis Larencakis dodao 14. Kod gostiju, najbolji je bio Nikola Mirotić sa 19 poena, dok je srpski košarkaš Nikola Kalinić ubacio osam poena i imao je šest skokova i tri asistencije za 32 minuta na terenu.

Olimpijakos je prvi na tabeli Evrolige sa skorom 19/8, dok katalonski klub ima 18 trijumfa i devet poraza. Barselona će u narednom kolu gostovati Fenerbahčeu, dok će Olimpijakos dočekati Bajern.

Košarkaši Armanija pobedili su večeras u gostima ekipu Valensije 88:84. Najbolji u ekipi iz Milana bio bio je Šabaz Nepijer sa 28 poena, dok je kod Valensije najbolji Kris Džons sa 19 poena.

Armani ima 11 pobeda i 15 poraza uz meč manje, a Valensija ima skor 13/14. Armani će u četvrtak u Milanu dočekati Partizan, dok će Valensija gostovati Real u Madridu.

U ostalim večerašnjim utakmicama Real - Baskonija 81:85 i Bajern - Asvel 76:72.

Sutra će igrati: Makabi - Fenerbahče (18.30), Crvena zvezda - Efes (20.30) i Monako - Panatinaikos (21.00).

Tabela: Olimpijakos 19/8, Barselona 18/9, Real 18/8, Fenerbahče 16/9, Monako 16/10, Partizan 15/12, Baskonija 15/12, Žalgiris 14/13, Efes 13/12, Makabi 13/13, Valensija 13/14, Virtus 12/15, Crvena zvezda 11/15, Armani 11/15, Bajern 11/16, Panatinaikos 8/18, Asvel 8/19 i Alba 7/20.