Zvezda posle preokreta poražena od Panatinaikosa

crvena zvezda, panatinaikos, evrokup, kosarka

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Atini od Panatinaikosa sa 66:75 (17:9, 25:20, 13:23, 11:23), u utakmici 28. kola Evrolige.

Najbolji učinak u gostujućem timu imali su Nemanja Nedović i Filip Petrušev (devet skokova) sa po 12 poena.

Jorgos Papajanis je bio najefikasniji u domaćoj ekipi sa 17 poena, uz sedam skokova, Derik Vilijams je dodao 13 poena, a Met Tomas je postigao 11 poena.

Zvezda je na 14. mestu Evrolige i sa skorom 12/16 ima samo teoretske šanse za plasman u TOP 8 Evrolige.

Panatinaikos je na 16. mestu sa devet pobeda i 19 poraza.

Zvezda je na početku meča bila bolji rival u gotovo praznoj dvorani u Atini.

Panatinaikos je košem Papajanisa četiri minuta pre kraja prve četvrtine stigao do izjednačenja (7:7), a zatim sledi serija Zvezde 10:0.

Crveno-beli su u drugoj deonici kontrolisali rezultat i bez većih problema na odmor otišli sa 42:29.

Sredinom treće četvrtine Zvezda je košem Petruševa povela sa 53:37, a potom je usledila serija 15:1 domaćeg tima, koja je „krunisana“ trojkom Vilijamsa u poslednjem minutu.

U poslednju deonicu Zvezda je ušla vođstvom 55:52, ali je grčki tim na samom početku košem Papajanisa došao do prvog vođstva na meču (55:56).

Panatinaikos je nastavio sa odličnom igrom i na polovini poslednje deonice poenima Vilijamsa dolazi do plus devet (58:67).

Domaća ekipa je do kraja uspela da sačuva prednost i posle velikog preokreta prekine seriju od šest uzastopnih poraza.

U sledećem kolu Zvezda gostuje Barseloni, dok Panatinaikos gostuje Asvelu.