To se desilo kada su ona i njen tim odlučili da od Nacionalne palate do Ministarstva prosvete u Meksiko Sitiju odu pešice, umesto da se 20 minuta voze automobilima.
Prolaznici su je prepoznali i prišli joj sa svih strana, a jedan od njih je krenuo da je grli i pipa, na šta je predsednica reagovala zbunjeno, uz osmeh – vidi se na kratkom snimku.
Odmah su krenula pitanja o bezbednosti predsednice, ali je Šejnbaum odbacila savete da poveća obezbeđenje ili da promeni način na koji komunicira s građanima.
Šejnbaum je novinarima rekla i da je tražila preispitivanje zakona i postupaka da bi se ženama olakšalo prijavljivanje takvih napada i istakla da „Meksikanci treba da čuju glasno i jasno ‘Ne!’ jer lični prostor žena ne sme biti povređen“.
(Beta)
Dodaj komentar