Atletik Bilbao eliminisao Barselonu iz Kupa kralja

atletik bilbao, barselona, fudbal, kup kralja

Fudbaleri Atletik Bilbaa plasirali su se u četvrtfinale španskog Kupa kralja, nakon što su na svom terenu posle produžetaka pobedili Barselonu sa 3:2.

Poveo je Bilbao golom Ikera Munijaina u drugom minutu, da bi Barselona izjednačila golom Ferana Toresa u 20. minutu.

Novu prednost Bilbau doneo je Injigo Martines u 87. minutu, ali je Pedri golom u trećem minutu sudijske nadoknade vremena uspeo da donese izjednačenje Barseloni i odvede meč u produžetke.

Pobedu Ateletik Bilbau i plasman u četvrtfinale Kupa kralja doneo je svojim drugim golom na meču Iker Munijain. On je u prvom minutu nadoknade prvog produžetka bio precizan sa „bele tačke“.

Učetvrtfinale se plasirao i Real Madrid savladavši u gostima, takodje nakon produžetaka, Elče sa 2:1.