Borusija Dortmund ubedljiva protiv Frajburga

bundesliga, dortmund, frajburg, fudbal

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedli su večeras na svom terenu ekipu Frajburga sa 5:1, u utakmici 19. kola Bundeslige.

Domaći tim je poveo golom Tome Munijea u 14. minutu, a isti igrač je bio strelac i u 29. minutu.

Do kraja poluvremena gol je za Borusiju postigao Erling Holand u prvom minutu nadoknade.

Bosanskohercegovački igrač Ermedin Demirović je smanjio rezultat u 61. minutu, da bi domaća ekpa do kraja meča postigla još dva gola, preko Holanda u 75. i Mahmuda Dauda u 86. minutu.

Borusija Dortmund je sada druga na tabeli Bundeslige sa 40 bodova, dok je Frajburg četvrti sa 30 bodova.

U sledećem kolu Borusija Dortmund gostuje Hofenhajmu, a Frajburg dočekuje Štutgart.