Fudbaler Real Madrida Kilijan Mbape propustiće predstojeću utakmicu četvrtfinala Kupa Španije protiv Leganesa zbog povrede potkolenice.
„Juče smo dali Mbapeu dodatan dan oporavka, danas je trenirao normalno, ali ima hematom u listovima i neće biti dostupan sutra“, naveo je danas trener Real Madrida Karlo Ančeloti.
Real Madrid će igrati na gostujućem terenu protiv Leganesa u sredu u 21 čas.
Mbape se povredio na utakmici protiv Espanjola, koju je njegova ekipa izgubila 0:1, a Real Madrid je nakon tog meča poslao pismo Fudbalskom savezu Španije u kom je osudio „potpunu diskreditovanu arbitražu“ i sistem koji je „korumpiran iznutra“.
Real se žalio na to što je defanzivac Espanjola Karlos Romero, koji je postigao pobedonosan gol, dobio samo žuti karton nakon fauliranja Mbapea sa leđa, umesto da bude isključen iz igre.
„Nešto neobjašnjivo se dogodilo tokom ovog meča, pa tražimo objašnjenje jer sudije nisu uradile ništa da zaštite integritet igrača“, rekao je Ančeloti.
Na utakmici protiv Espanjola se povredio i defanzivac Reala Antonio Ridiger, koji je iz igre izašao u 15. minutu, dok je klub iz Madrida danas saopštio da je Davidu Alabi dijagnostifikovana povreda primicača u levoj nozi.
Dodaj komentar