Inter pobedio Lacio, Salernitana na gostovanju bolja od Verone

inter, lacio, salernitana, verona, serija a, fudbal

Fudbaleri Intera pobedili su večeras na svom terenu ekipu Lacija sa 2:1, u meču 21. kola italijanske Serije A.

Domaći tim je do prednosti mogao da dodje u 17. minutu, ali je gol Lautara Martinesa poništen posle gledanja VAR-a, zbog ofsajd pozicije.

Ekipa iz Milana ipak do vodjstva dolazi u 30. minutu, posle udarca Alesandra Bastonija sa dvadesetak metara, dok izjednačenje rimskom timu donosi pet minuta kasnije Ćiro Imobile, koji je iskoristio nesporazum golmana Samira Handanovića i igrača odbrane Stefana De Fraja.

Pobedu Interu je u 67. minutu doneo Milan Škrinjar, koji je bio najbolji u skoku posle centaršuta Bastonija, a lopta je posle njegovog udarca od prečke ušla u gol Lacija.

Srpski fudbaler Sergej Milinković-Savić odigrao je ceo meč za Lacio.

Inter je ponovo prvi na tabeli Serije A sa 49 bodova, dok je Lacio na osmom mestu sa 32 boda.

U sledećem kolu aktuelni šampioni gostuju Atalanti, a Lacio gostuje Salernitani.

Salernitana je na gostovanju pobedila Veronu sa 2:1.

Gosti su poveli golom bosanskohercegovačkog igrača Milana Djurića, koji je u 29. minutu bio precizan sa penala.

Srpski fudbaler Darko Lazović je svojim prvim golom u sezoni izjednačio rezultat u 63. minutu, da bi gol za treću pobedu gostiju postigao Grigoris Kastanos sedam minuta kasnije.

Srpski igrač Ivan Ilić, koji nastupa za Veronu, dobio je u 89. minutu direktan crveni karton posle prekršaja.