Liverpul pobedio Everton na Enfildu

liverpul, everton, premijer liga, fudbal

Fudbaleri Liverpula pobedili su večeras na svom terenu u gradskom derbiju Everton sa 2:0, u utakmici 34. kola Premijer lige i prišli vodećem Mančester sitiju na bod zaostatka.

U prvom poluvremenu na Enfildu ekipe nisu uputile nijedan šut u okvir gola. Liverpul je poveo u 62. minutu golom Endrua Robertsona na dodavanje Mohameda Salaha, a pobedu je obezbedio rezervista Divok Origi pogotkom u 85. minutu.

Everton je u nadoknadi vremena imao prvi šut u okvir gola, a tokom utakmice imao je posed lopte 17 odsto, u odnosu na Liverpulovih 83 odsto.

Liverpul na drugom mestu na tabeli ima 24 pobede i 79 bodova, bod manje od vodećeg Mančester sitija.

Everton je pretrpeo 19. poraz i nalazi se u zoni ispadanja na 18. mestu sa 29 bodova, dva boda manje, ali i utakmicom manje od Barnlija, koji je prvi iznad crte.

Ranije danas Brajton i Sautempton odigrali su nerešeno 2:2, Barnli je pobedio Vulverhempton sa 1:0, a sa 1:0 Čelsi je pobedio Vest Hem na Stamford Bridžu.

Trenutno: Se čita...