Pari Sen Žermen novi šampion Francuske

pari sen zermen, fudbal

Fudbaleri Pari Sen Žermena osvojili su večeras 10. šampionsku titulu u klupskoj istoriji, pošto su na svom terenu odigrali nerešeno 1:1 protiv Lansa, u utakmici 34. kola francuskog prvenstva.

Pari Sen Žermen je poveo u 68. minutu golom Lionela Mesija, a Lans je izjednačio pogotkom Korentena Žana u 88. minutu.

Gostujuća ekipa je od 57. minuta igrala sa desetoricom, pošto je drugi žuti karton dobio Kevin Danso.

Pariska ekipa na prvom mestu na tabeli ima 78 bodova, a drugoplasirani Olimpik Marsej ima 62, četiri kola pre kraja šampionata.

Trener Maurisio Poketino osvojio je prvu šampionsku titulu u trenerskoj karijeri.

Pari Sen Žermen se sa 10 titula izjednačio sa rekorderom Sent Etjenom, nakon što je osvojio titule 1986, 1994, 2013, 2014, 2015, 2016, 2018, 2019. i 2020. godine.

Klub je osvojio samo dve titule, 1986. i 1994. godine, pre nego što ga je kupio katarski konzorcijum.

Lans se bori za izlazak u evropska takmičenja, trenutno je sedmi sa 54 boda, dva manje od petoplasiranog Strazbura.