Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Novi Zeland obezbedio plasman na Svetsko prvenstvo

Novi Zeland obezbedio plasman na Svetsko prvenstvo

Fudbaleri Novog Zelanda plasirali su se na naredno Svetsko prvenstvo, pošto su danas u Oklandu osvojili kvalifikacioni turnir Okeanije, pobedom u finalu nad Novom Kaledonijom 3:0.

Prednost Novom Zelandu doneo je Majkl Boksal golom u 61. minutu, a vođstvo je uvećao Kosta Barbaruses pogotkom pet minuta kasnije.

Konačan rezultat postavio je Elajdža Henri Džast pogotkom u 80. minutu.

Kapiten reprezentacije Novog Zelanda Kris Vud izašao je iz igre u 54. minutu zbog povrede kuka.

Pored Novog Zelanda, plasman na naredno Svetsko prvenstvo je već obezbedila reprezentacija Japana, uz domaćine Kanadu, Meksiko i Sjedinjene Američke Države koji su se automatski kvalifikovali.

Reprezentaciji Novog Zelanda će ovo biti treći put da učestvuje na Svetskom prvenstvu, posle 1982. i 2010. godine.

Svetsko prvenstvo će se održati od 11. juna do 19. jula 2026. godine.

Dodaj komentar

Pošalji

Trenutno: Se čita...

Najnovije: Na portalu