Medalje za PANČEVAČKE strelce na Prvenstvu Vojvodine

sd pancevo 1813, pancevo, takmičenje, streljastvo

Proteklog vikenda je u Pančevu održano Prvenstvo Vojvodine po B programu za pionire vazdušnom puškom i pištoljem,a i po C programu vazdušnom puškom za juniore i seniore. Aktivisti i sudije Streljačke družine''Pančevo 1813'' su bili odlični organizatori, iako je u toku takmičenja bilo čak 32 nastupa domaćih takmičara od ukupno 245 iz 22 vojvođanska kluba.

Ni uspeh nije izostao. Ekipa pionira Streljačke družine''Pančevo 1813'' vazdušnim pištoljem je osvojila prvo mesto u sastavu Jovan Kondić, koji je osvojio srebrnu medalju sa 177, Ognjen Bunčić, koji je osvojio bronzanu medalju sa 175 i Oliver Zoraje sa 149 krugova, a pojedinačno je nastupio i Nikola Flora sa 120 krugova kao i Ana Negovanović u konkurenciji pionirki.

Ekipa pionirki puškom je osma a ekipa pionira peta. Nastupili su Ognjen Bunčić sa 178 (peti) i mladi takmičari Ognjen Đeletović sa152, Luka Modošanov 150, Ana Negovanović 159, Ana Petković 154, Ivana Ančić 150 i Elena Flora sa 150 krugova koji su ispunili normu za nastup na Prvenstvu Srbije 06.maja u Ivanjici. Pojedinačno su nastupili i debitanti Nikola Fora, Oliver Zoraje i Vukašin Šušić.

340760302 631241028830349 3814969413441278354 n

Ekipa seniora serijskom vazdušnom puškom po C programu, je ubedljivo osvojila prvo mesto u veoma jakoj konkurenciji od 12 ekipa i 48 takmičara, a Gabriel Dautović je osvojio bronzanu medalju. Za ekipu su nastupili Dalibor pavlović sa 365 i Nemanja Đorđević sa 366 krugova ,kao i pojedinačno Ognjen Lukić sa 346 krugova. Ekipa juniora je osvojila drugo mesto, a za ekipu su nastupili Nemanja Đorđević koji je osvojio bronzanu medalju sa 358 krugova, Ognjen Bunčić koji je četvrti sa 356 krugova i Ognjen Lukić sa 339 krugova , kao i pojedinačno Luka Modošanov sa 312 krugova.

Teodora Kondić je sa 371 krugom osvojila zlatnu medalju u kategoriji juniorki, a sa 365 krugova je peta seniorka. Ekipa seniorki je osvojila četvrto mesto a ekipa juniorki šesto. Nastupile su još i seniorke Mirjana Stojanović sa 352 i Stanka Jakimovska sa 320 krugova i juniorke Ana Negovanović sa 323 i Nina Fara sa 303 kruga.

Svi takmičari u juniorskim i seniorskim kategorijama su stekli pravo nastupa i na Prvenstvu Srbije koje će biti održano 07.maja takođe u Ivanjici.

Trenutno: Se čita...