Atlanta slavila protiv Klivlenda, 23 poena Bogdanovića

kosarka, atlanta, klivlend, bogdanovic

Košarkaši Atlante pobedili su prošle noći na svom terenu Klivlend sa 112:101 u NBA ligi i tako upisali četvrti trijumf u poslednjih šest utakmica.

Atlanta je imala prednost od 21 poena u trećoj deonici (73:52), ali je Klivlend do kraja te deonice uspeo da se vrati i povede sa 89:87. Ipak, domaći tim je u poslednjoj četvrtini primio samo 12 poena i na kraju slavio.

Houkse je do pobede vodio srpski košarkaš Bogdan Bogdanović koji je za 34 minuta na parketu zabeležio 23 poena, šest asistencija i dva skoka. Isti broj poena ubacio je i Sadik Bej, dok je Dežonte Marej dodao 18.

Džeret Alen je predvodio Klivlend sa 18 poena i 19 skokova.

Košarkaši Golden Stejta su na svom parketu slavili protiv Milvokija sa 125:90 i tako Baksima naneli prvi poraz od Ol-star pauze.

Voriorsi su na poluvremenu vodili sa 20 poena razlike, Milvoki je potom treću deonicu započeo serijom 19:5, ali je domaći tim odbio taj nalet gostiju.

Stef Kari je predovio Goleden stejt sa 29 poena, a najbolje ga je pratio Džonatan Kuminga sa 20 poena. U poraženom timu najbolji je bio Janis Adetokunbo sa 23 poena, dok je Demijan Lilard dodao 20.

Vašington je doživeo i 16. poraz u nizu pošto je na svom terenu izgubio od Orlanda sa 119:109. Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Franc Vagner sa 28 i Paolo Bankero sa 25 poena, dok je u timu Vašingtona najbolji bio Džordan Pul sa 26 poena.

Memfis je nadigrao Filadelfiju sa 115:109, uz 30 poena i 11 skokova Džerena Džeksona, Šaj Gildžes Aleksander je ubacio 37 poena u pobedi svoje Oklahome protiv Portlanda sa 128:120, dok je Čikago bio bolji od Jute sa 119:117 predvođen Demarom Derozanom koji je ubacio 29 poena.

Košarkaši Sakramenta su pobedili Los Anđeles Lejkerse sa 130:120 uz sjajnu partiju Dearona Foksa koji je postigao 44 poena i tako izjednačio svoj rekord karijere, dok su Los Anđeles Klipersi slavili protiv Hjustona sa 122:116, uz 28 poena Kavaja Lenarda.