Denver naneo Bostonu prvi poraz na domaćem terenu, 34 poena Jokića

denver, kosarka, nba

Košarkaši Denvera pobedili su u gostima ekipu Bostona sa 102:100 i tako naneli Seltiksima prvi poraz ove sezone u NBA ligi.

Nagetse je do pobede vodio srpski centar Nikola Jokić koji je meč završio sa 34 poena, 12 skokova i devet asistencija. Jokić je pogodio 14 od 22 pokušaja iz igre, a ponovo je dobro razigravao i saigrače pošto je upisao devet asistencija u prve tri četvrtine.

Džamal Marej je postigao 35 poena za pobednički tim, dok je Majkl Porter dodao 13. U redovima Bostona najbolji su bili Derik Vajt sa 24 poena, Džejson Tejtum sa 22 i Kristaps Porzimgis sa 21 poenom.

Boston ostaje tim sa najboljim učinkom u ligi (32/10) i prvi je na Istoku, dok je Denver treći na Zapadu sa skorom 29/14.

Košarkaši Atlante su u gostima slavili protiv Majamija sa 109:108, trojkom Dežontea Mareja dve sekunde pre kraja.

Marej je meč završio sa 22 poena, dok je srpski košarkaš Bogdan Bogdanović pobedi doprineo sa 17 poena. Tajler Hiro i Džimi Batler su postigli po 25 poena za Majami, dok je Nikola Jović za 15 minuta na terenu ubacio dva poena.

Finiks je u gostima pobedio Nju Orleans sa 123:109, a najzaslužniji za to bio je Devin Buker koji je postigao 52 poena za 37 minuta na parketu.

Kevin Durent je dodao 26, a Jusuf Nurkić 15 skokova u četvrtoj uzastopnoj pobedi Finiksa, dok je Zajon Vilijamson bio najbolji u poraženom timu sa 24 poena.

Bruklin je slavio protiv Los Anđeles Lejkersa sa 130:112 i tako prekinuo niz od četiri poraza, dok je Filadelfija upisala četvrti trijumf u nizu pobedivši Orlando sa 124:109. U preostalim utakmicama Šarlot je bio bolji od San Antonija sa 124:120, dok je Portland slavio protiv Indijane sa 118:115.