Ko je prisluškivao predsednika Srbije Aleksandra Vučića, s kim je on razgovarao, da li je za to postojala dozvola suda ili ne, i dalje nije poznato.
Ni godinu dana otkad je slučaj obelodanjen u javnosti, tužilaštvo nije pokrenulo istragu, piše KRIK.
Tužilaštvo nije odgovorilo na pitanja KRIK-a dokle je stigla istraga o prisluškivanju predsedika i da li ima osumnjičenih, pošto je postupak, kako navode, još u predistražnoj fazi i otkrivanje bilo kog podatka moglo bi da ga ugrozi.
"Otkrivanje bilo kog podatka iz predistražnog postupka može imati ozbiljne posledice i za rezultat ovog postupka, jer bi na taj način potencijalno osumnjičena lica dobila informacije na osnovu kojih bi mogla da spreče dokazivanje odnosno da prikriju dokumenta ili unište tragove krivičnog dela i dokaze", navodi tužilaštvo u odgovoru.
Sudeći po odgovoru tužilaštva, postupak je do sada ugrozio upravo ministar policije Aleksandar Vulin pošto je u maju prošle godine javnosti delom obznanio šta je policija navodno otkrila, piše KRIK.
Vulin je rekao da su uz odobrenje suda prisluškivane osobe koje su bile u kontaktu sa predsednikom Vučićem i članovima njegove porodice uz obrazloženje da je reč o kriminalcima.
Vulin je, međutim, tvrdio da je to bio samo izgovor i da je jedini razlog za prisluškivanje i praćenje čak 26 osoba - bio kontakt sa predsednikom. Kako je rekao, policija je ovaj slučaj rasvetlila, a dokaze predala tužilaštvu.
"Apsolutno smo utvrdili ko je iz MUP-a stavio predsednika na mere. Vrlo dobro znamo kome su nošeni izveštaji i ko je to naredio. Postoji ime čoveka koji je razvio sistem prisluškivanja Aleksandra Vučića. I mi to ime znamo", rekao je.
Uprkos ovim izjavama ministra policije, tužilaštvo godinu dana kasnije nije čak ni otvorilo istragu iako bi nelegalno prisluškivanje predsednika države nesumnjivo moralo da bude prioritetan slučaj.