Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Načelnik Sektora za vanredne situacije: Najveći aktivni požari u podnožju vrha na Staroj planini

Načelnik Sektora za vanredne situacije: Najveći aktivni požari u podnožju vrha na Staroj planini

nacelnik sektora za vanredne situacije, sektor za vanredne situacije, pozari, srbija, stara planina, k-013

Načelnik Sektora za vanredne situacije Luka Čaušić izjavio je da su najveći aktivni požari u Srbiji trenutno u podnožju vrha Vidlič na Staroj planini u opštinama Dimitrovgrad i Pirot.

Čaušić je naveo da je tu situacija kompleksna, jer je teren izuzetno nepristupačan, dodajući da na gašenju radi Sektor za vanredne situacije, preduzeće "Srbija šume", lokalne samouprave i dva helikoptera ministarstva unutrašnjih poslova (MUP).
 
"Na ovom području dva sela Odorovci i Gulenci su ugrožena, kojima se primiče požar, ali mi ćemo sve snage usmeriti da zaštitimo stanovnike", rekao je Čaušić, a preneo MUP u saopštenju.

 
On je dodao i da su aktivni požari i u Žagubici i rejonu Suve planine, kao i da se sumnja da su oni podmetnuti.
 
"Upravo se sada nalazimo u ataru sela Neresnica, ovde kod Kučeva, požar takođe nije lokalizovan, ali pripadnici Sektora za vanredne situacije daju sve od sebe da ga uskoro stave pod kontrolu. Ovde nema ugroženih naselja i nadamo se da će tako i ostati", rekao je Čaušić.
 
Uputio je apel građanima da budu pažljivi jer u toplim danima svaka nepažnja može da dovede do požara velikih razmera, najavljujući da će od sutra biti angažovane kolege iz policijskih uprava i lokalnih samouprava, koji će obilaziti i vršiti kontrolu otvorenog prostora.
 
Naveo je da je samo danas bilo gotovo dvesta intervencija, od čega najviše požara na otvorenom, a da je jedan od njih na Baljskoj steni na Tari, koji je na vrlo nepristupačnom terenu.
 
"Međutim, on je pod kontrolom, nema gde da se širi, i naši pripadnici dežuraju, ali je jako nepristupačan teren da bi došlo do gašenja. Čak su naši fantastični vatrogasci iz Užica hteli alpinističkom opremom da se spuštaju, međutim zbog obrušavanja stabala i užarenog kamenja, vrlo je opasno, tako da je on pod kontrolom, ali ne ugrožava šume i naseljena mesta", kazao je Čaušić.

Trenutno: Se čita...