Bogdan Bogdanović postigao 14 poena u porazu Atlante od Vašingtona

bogdanović, atlanta

Košarkaši Vašingtona pobedili su u gostima ekipu Atlante rezultatom 127:99 u noćašnjem meču NBA lige.

Najefikasniji u ekipi Vašingtona bio je Kajl Kuzma sa 29 poena, dok je Džordan Pul dodao 20. Kod domaćih, najbolji je bio Tre Jang, koji je postigao 21 poen i imao 10 asistencija. Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović proveo je na terenu skoro 24 minuta, a za to vreme postigao je 14 poena i imao je tri skoka, dve asistencije i tri ukradene lopte.

Košarkaši Oklahome savladali su na svom terenu Orlando rezultatom 112:100. U pobedničkom timu briljirao je Šej Gildžes-Aleksander sa 37 poena. Srpski košarkaš Vasilije Micić proveo je na terenu nešto više od 11 minuta, a za to vreme postigao je sedam poena i imao je dva skoka i jednu asistenciju. Aleksej Pokuševski nije igrao za ekipu Oklahome. U ekipi iz Orlanda, najbolji je bio Paulo Bankero sa 20 poena.

Košarkaši Bostona pobedili su na svom terenu Hjuston rezultatom 145:113. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Džejlen Braun sa 32 poena, dok je Džejson Tejtum ubacio 27. U poraženoj ekipi najbolji je bio Kem Vitmor sa 22 poena. Srpski košarkaš Boban Marjanović postigao je dva poena i imao je tri uhvaćene lopte za nešto manje od sedam minuta na terenu.

U ostalim noćašnjim utakmicama NBA lige, postignuti su sledeći rezultati: Memfis - Njujork 94:106, Milvoki - Golden Stejt 129:118, Dalas - Nju Orleans 108:118, San Antonio - Čikago 116:122 i Juta - LA Lejkers 132:125.