Klipersi pobedili ekipu Denvera, Jokić ostvario tripl-dabl; Bogdanović dobar u porazu Atlante, Jović zaigrao za Majami (VIDEO)

nba,denver, jokic

Uprkos novom tripl-dabl učinku Nikole Jokića, Denver je izgubio u Los Anđelesu od Klipersa 111:102.

Nikola Jokić odigrao je jednu od lošijih utakmica ove sezone, naročito ako se uzme u obzir šut iz igre, ali je srpski centar upisao novi tripl-dabl u sezoni - 22 poena, 15 skokova i 10 asistencija.

Ipak, Denver je ponovo poražen na gostovanju, ovoga puta u Los Anđelesu, gde su Klipersi odneli trijumf 111:102.

U utakmici punoj preokreta, domaći igraču odigrali su bolje kada je to bilo najvažnije - u poslednjoj četvrtini, pa su naneli šampionima osmi poraz ove sezone.

Denver je, za razliku od nekih prethodnih mečeva, bio kompletan u "Stejpls centru", ali je Jokić imao nekarakteristično loše šutersko veče - 9/32 iz igre, trojke 2/7.

Gosti su odlično otvorili meč, dobili prvu deonicu 36:21, ali su se Klipersi razgoropadili u drugoj i ubacili čak 40 poena za vođstvo na poluvremenu 61:57.

Nagetsima je pripao treći period igre, pa su ponovo imali vođstvo na ulasku u poslednjih 12 minuta, ali su Pol Džordž i Džejms Harden vukli svoj tim do nove pobede.

Džordž je ubacio 25 poena, Harden je uz 20 imao i 11 asistencija, Lenard i Pauel dodali su po 17.

Najefikasniji u Nagetsima bio je Džamal Mari sa 23 poena, Porter je dodao 18, a Džekson 14.

Bogdanović dobar u porazu Atlante, Jović zaigrao za Majami, bez minuta za Micića i Pokuševskog

Srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović ubacio je 20 poena u porazu Atlante od Bruklina 114:113. Nikola Jović zaigrao za Majami, koji je bio bolji od Rajakovićevog Toronta 112:103. Hjuston savladao Oklahomu 110:101, bez minuta za Vasu Micića, Alekseja Pokuševskog i Bobana Marjanovića.

Bogdan Bogdanović pružio je još jednu solidnu partiju za Atlantu, ali je njegov tim doživeo novi poraz, ovoga puta od Bruklina 113:114.

Kapiten reprezentacije Srbije na Mundobasketu ovog leta ubacio je 20 poena i bio treći strelac ekipe iza Janga sa 30 i Beja sa 21 poenom.

U izjednačenom meču tokom svih 48 minuta, Hoksi su u završnici upisali 11 poraz u sezoni i uz 9 trijumfa zauzimaju 10. poziciju na tabeli Istočne konferencije.

U ekipi majamija zaigrao je Nikola Jović, ali je za 3 minuta provedena u igri protiv Toronta uisao samo dva skoka i jednu izgubljenu loptu.

Ekipa sa Floride prekinula je niz loših rezultata i pobedom u Torontu 112:103 došla do sedme pozicije na Istoku NBA lige.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Martin sa 24 poena, dok je u ekipi srpskog trenera Darka Rajakovića Paskal Sijakam ubacio 30.

Hjuston je u Teksasu bio bolji od Oklahoma Sitija 110:101, a trojica srpskih košarkaša nisu dobili minute da zaigraju na ovom meču.

Boban Marjanović je ponovo presedeo na klupi Roketsa, kao i Vasa Micić i Aleksej Pokuševski u redovima gostiju iz Oklahome.

Najbolji pojedinac meča bio je Šej Gildžus Aleksander sa 33 ubačena poena, dok su se u pobedničkoj ekipi istakli Bruks sa 23 i Holidej sa 22.