Košarkaši Crvene zvezde poraženi od Virtusa

kosarka, crvena zvezda, virtus, evroliga

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras u gostima od Virtusa sa 79:85 (15:26, 18:18, 22:18, 24:23), u meču četvrtog kola Evrolige.

Najefikasniji kod Zvezde bio je Šabaz Nejpir sa 23 poena, a pratili su ga Luka Mitrović sa 14 i Adam Hanga sa 11 poena.

Virtus su do pobede predvodili Tornike Šengelija sa 19 i Marko Belineli sa 15 poena.

Zvezda je upisala jednu pobedu i tri poraza, a Virtus ima tri pobede i jedan poraz.

U narednom kolu, Zvezda će gostovati Partizanu.

Zvezda je slabije ušla u meč, prvenstveno u fazi napada, i Virtus je krajem prve četvrtine stigao do 15 poena prednosti (11:26).

Crveno-beli su odgovorili serijom 11:0 i smanjili zasostatak na četiri poena, ali je Virtus odgovorio serijom 12:0 i vratio se na veliku prednost 22:38.

Do kraja poluvremena Virtus je uspeo da sačuva dvocifrenu prednost i na pauzu ode sa plus 12 (33:44).

Zvezda je tokom većeg dela treće četvrtine bila u dvocifrenom zaostatku, ali je sa dve trojke Giedraitisa i košem Nejpira u poslednjoj sekundi na poslednju pauza otišla sa minusom od sedam poena (55:62).

Sredinom četvrte četvrtine, Virtus je poenima Ognjena Dobrića stigao do 14 poena prednosti (73:59), ali je Zvezda na dva minuta do kraja uspela da se spusti na šest poena zaostatka (69:75).

Trojkom Teodosića Zvezda je na minut i po do kraja prišla na četri poena minusa, ali do kraja meča nije uspela da preokrene rezultat.