Partizan slavio protiv Žalgirisa u Beogradu

evroliga, zalgiris, partizan, kosarka

Košarkaši Partizana pobedili su u Beogradu ekipu Žalgirisa sa 81:72 (22:26, 23:17, 16:16, 20:13) u utakmici 23. kola Evrolige.

Partizan sada ima 12 pobeda i 11 poraza, dok je skor Žalgirisa 8/15.

Crno-bele su do pobede vodili Pi Džej Doužer sa 23 i Zek Ledej sa 21 poenom. Frenk Kaminski je pobedi doprineo sa 12 poena, kapiten Kevin Panter je dodao osam, dok su Aleksa Avramović i Džejms Naneli postigli sa sedam poena.

U timu Andree Trinkijerija najbolji je bio Kinan Evans sa 25 poena, dok je Laurinas Birutis ubacio 11 poena.

Partizan je odigrao slabu prvu četvrtinu, imao je i 11 poena zaostatka (4:15), ali su crno-beli na prvi odmor otišli sa samo minus četiri (22:26), a najzaslužniji za to bio je raspoloženi Doužer koji je ubacio čak 15 poena.

Žalgiris je na startu druge deonice imao i plus osam (22:30), ali je Partizan korak po korak uspeo da se vrati potpuno u meč i povede. Najpre je poenima Ledeja na tri i po minuta pre kraja poluvremena izjednačio (34:34), a potom je isti igrač na minut i 12 sekundi doneo crno-belima i prvo vođstvo na utakmici (43:41).

Partizan je, prvim poenima Pantera na meču, na veliki odmor otišao s prednošću 45:43, da bi na polovini treće četvrine stigao do plus osam (55:47). Međutim, Žalgiris je potom ubacio četiri trojke i zahvaljujući tome se pred poslednjih deset minuta vratio na razliku s poluvremena (61:59).

Osam poena Kaminskog i koš Doužera doneli su Partizanu plus deset (71:61) do polovine poslednje četvrtine, nakon čega su crno-beli uz dobru igru u odbrani bez većih problema priveli meč kraju.

Partizan će naredne sedmice, u duplom kolu Evrolige, gostovati Monaku i Virtusu, dok će Žalgiris dočekati Efes i Panatinaikos.