Poraz Zvezde nakon drame - Baskonija velikim preokretom slavila u "Areni"

zvezda protiv baskonije

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Baskonije u Areni rezultatom 91:90 u 22. kolu Evrolige. Crvena zvezda sad ima skor 9-13, a Baskonija 12-10.

Domaćin je u meč ušao značajno oslabljen, bez Nemanje Nedovića, Nikole Topića i Miloša Teodosića, ali izabranicima Janisa Sferopulosa su i pored toga mnogo bolje otvorili meč.

Već u prvoj deonici Zvezda je stekla dvocifrenu prednost, a Baskonija je samo jednom u prvom poluvremenu uspela da se približi (40:45), ali je Zvezda taj napad odbila i na poluvreme otišla sa plus devet (52:43).

Predvođena fenomenalnim Markusom Hauardom Baskonija je za manje od četiri minuta igre u drugom poluvremenu stigla do 54:54.

U poslednjih 10 minuta ušlo se sa 69:62 za goste zahvaljući trojci Vanje Marinkovića uz zvuk sirene.

Na 8.44 pre kraja prvi put je Baskonija imala dvocifrenu prednost - 74:63.

Trojkom Rokasa Gedraitisa Zvezda je na 1.51 pre kraja stigla na samo minus jedan (83:84).

Na 55 sekundi pre kraja bilo je 88:83 za Baskoniju, a prethodno je Luka Mitrović promašio dva vezana slobodna bacanja.

Posle katastrofalne greške Hauarda, Zvezda je poenima Jaga dos Santosa stigla na minus jedan (87:88) na 14 sekundi pre kraja.

Bivši košarkaš Partizana Kodi Miler Mekintajer je 11 sekundi pre kraja dao prvo, pa promašio drugo bacanje, ali je Baskonija uhvatila skok u napadu, usledio je faul, pa je osam sekundi pre kraja Vanja Marinković imao dva bacanja, pogodio oba i rešio pitanje pobednika.

Jago dos Santos je predvodio Zvezdu sa 26 poena, Gedraitis je dao 13, debitant Džavonte Smart 11, a 10 Adam Hanga.

Baskoniju je predvodio raspoloženi Hauard sa 32 poena, Marinković je dao 18, Čima Moneke 13, a Mat Kostelo 10.

U narednom kolu Crvena zvezda gostuje Albi.