Teodosić dabl-dablom srušio FMP

aba liga, kosarka, crvena zvezda, fmp

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su danas na gostovanju ekipu FMP-a rezultatom 83:72 (21:16, 20:17, 20:23, 22:16) u utakmici 4. kola ABA lige.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Miloš Teodosić sa 11 poena i 10 asistencija, dok je Dejan Davidovac dodao 10 poena, uz četiri skoka i dve asistencije. U domaćem timu istakao se Džordan Volker sa 16 poena, tri skoka i četiri asistencije.

Utakmicu je bolje otvorila gostujuća ekipa, dok je domaćin imao probleme sa organizacijom igre u napadu.

Do polovine prve četvrtine ekipa FMP-a je zaigrala agresivnije i uspela da povede sa dva poena.

Ulazak Teodosića u igru doneo je preokret Crvenoj zvezdi, koja je došla do prednosti od sedam poena. Domaća ekipa nije mogla fizički da dođe do koša.

Tokom druge četvrtine gosti su uglavnom održavali prednost. Igralo se u tranziciji na obe strane terena.

Volker je najviše imao loptu u rukama tokom napada FMP-a, ali nedostatak fizičke snage u reketu pravio je domaćoj ekipi mnogo problema, najviše u skoku.

Hanga je sa vezanih pet poena odbio nalet FMP-a, da bi u poslednjih dva minuta obe ekipe igrale van ritma, sa puno izgubljenih lopti.

Zvezda je preko reketa u trećoj deonici došla do prednosti od 14 poena. Volker je na drugoj strani terena razigravao svoju ekipu i postizao poene u igri.

FMP se serijom 10-1 pri kraju treće deonice u potpunosti vratio u meč i smanjio zaostatak na dva poena.

Polovinom poslednje deonice FMP dolazi do preokreta nakon trojke i serije od 5-1. Nastavila je Zvezda da napada reket domaće ekipe i tako dolazila do novih poena.

Pri kraju poslednje deonice gosti su napravili seriju 11-4 i tako rešili pitanje pobednika.