Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Putin: Sankcije protiv Karlsona pokazale bi pravo lice liberalne diktature u SAD - | K-013 Portal

Putin: Sankcije protiv Karlsona pokazale bi pravo lice liberalne diktature u SAD

putin, rusija, ukrajina

Ruski predsednik Vladimir Putin potpisao je savezni zakon o konfiskaciji imovine za lažne vesti o vojsci, koji je i objavljen na zvaničnom sajtu sa pravnim dokumentima.

U toku je i izmena Krivičnog zakona i Zakona o krivičnom postupku, prenosi agencija RIA Novosti.

Savet Federacije, gornji dom ruskog parlamenta, usvojio je 7. februara zakon o oduzimanju imovine onima koji su osuđeni za širenje lažnih informacija o oružanim snagama Ruske Federacije i pozivanje na aktivnosti čiji je cilj narušavanje integriteta i bezbednosti Rusije.

U obrazloženju je navedeno da dokument uvodi mehanizam za oduzimanje novca, dragocenosti i druge imovine za širenje lažnih vesti o ruskoj vojsci, kao i ako se ta imovina koristi za finansiranje zločina i bilo koje druge aktivnosti usmerene protiv državne bezbednosti.

Državna duma, donji dom ruskog parlamenta, usvojila je ovaj zakon 31. januara.

Prema ruskim zakonima donetim prošlog marta, diskreditovanje oružanih snaga ili širenje lažnih informacija o vojsci kažnjivo je dugim zatvorskim kaznama.

Sankcije protiv Karlsona pokazale bi pravo lice liberalne diktature u SAD

Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je danas da bi sankcije protiv američkog novinara Takera Karlsona nakon njegove posete Rusiji pokazale pravo lice moderne liberalno-demokratske diktature u Sjedinjenim Američkim Državama.

Sa stanovišta da ljudi širom sveta shvate šta je moderna liberalno-demokratska diktatura, koja je navodno predstavljena u današnjoj vladajućoj klasi Sjedinjenih Američkih Država, to bi bilo lepo. Oni bi tada pokazali svoje pravo lice, rekao je Putin u intervjuu ruskom novinaru Pavelu Zarubinu, odgovarajući na pitanje o mogućim sankcijama protiv Karlsona.

Putin je istakao da danas nije moguće voditi direktan dijalog sa Zapadom i zahvalio Karlsonu što je u tome posredovao.

Ako danas, iz nekog razloga koji ima veze sa njima, nismo u mogućnosti da vodimo direktan dijalog, onda bi trebalo da budemo zahvalni gospodinu Karlsonu što to možemo da uradimo preko njega kao posrednika, rekao je Putin u intervjuu objavljenom na Telegram kanalu Kremlja, prenosi RIA Novosti.

Govoreći o pretnji hapšenjem Karlsona posle intervjua sa njim, Putin je ocenio da bi to bilo tužno, "ali je novinar znao u šta se upušta".

"Iz ugla samog Karlsona, ovo bi bilo tužno, ne zavidim mu, ali ovo je njegov izbor. On je znao šta radi", rekao je ruski lider.

Komentarišući negativne ocene intervjua sa Karlsonom na Zapadu, Putin je pozitivno ocenio činjenicu da zapadni lideri gledaju i slušaju šta on govori.

Takođe je napomenuo da nije na njemu da sudi o sadržaju svog intervjua sa američkim novinarom, već na gledaocima i čitaocima.

"Nije na meni da sudim koliko je to na kraju bilo smisleno. Gledaoci, slušaoci i, možda, čitaoci, oni moraju sami da donesu zaključak", rekao je Putin.

On je rekao da nije imao priliku da vodi oštar dijalog tokom intervjua sa Karlsonom i da je američki novinar opasna osoba.

"Mislim da je Karlson opasna osoba. Mislio sam da će se ponašati agresivno i postavljati teška pitanja. Ne samo da sam bio sreman za to, već sam i priželjkivao, jer bi mi to pružilo priliku da odgovorim na isti način, što bi, prema mom mišljenju i dalo određenu specifičnost celom razgovoru", istakao je predsednik Rusije i dodao da je američki novinar bio iznenađujuće strpljiv i da je "slušao priču" .

"Ali on je odabrao drugačiju taktiku. Nekoliko puta je pokušao da me prekine, ali se ipak, za jednog zapadnog novinara, pokazao iznenađujuće strpljivim, slušao je moja duga izlaganja, posebno ona vezane za istoriju, i nije mi dao razlog da uradim ono za šta sam bio spreman, dodao je Putin.

Tokom dvočasovnog intervjua objavljenog u noći 9. februara, a koji je imao više od 170 miliona pregleda na društvenoj mreži X i više od deset miliona na Jutjubu, Putin je, između ostalog, rekao da Rusija neće napasti NATO, posebno Poljsku, Letoniju i druge baltičke zemlje.

Istovremeno, prema njegovim rečima, strani političari redovno plaše svoje stanovništvo pretnjama iz Moskve, skrećući pažnju sa unutrašnjih problema.

Ruski predsednik je takođe primetio da su zapadne zemlje počele da shvataju da je strateški poraz Rusije u sukobu sa Ukrajinom nemoguć, pa treba da razmišljaju o daljim koracima, napominjući da je Moskva spremna za dijalog.



Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici ,Youtube nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Potpiši PANČEVAČKI GLAS