PANČEVAČKE atletičarke osvojile nove medalje

ak dinamo

Još jedan veliki uspeh AK ,,Dinamo“ Pančevo na ,,Otvorenom prvenstvu Beograda za mlađe pionire“.

U nedelju, 22. januara, u atletskoj dvorani u Beogradu, održano je još jedno međunarodno takmičenje. Ovog puta za mlađe pionire. AK ,,Dinamo“ je nastupio sa dve atletičarke i osvojio je dve medalje.

Prvu medalju osvojila je Selena Kljajević u trci na 800m. Novo ime u pančevačkoj atletici. To je još jedan biser koji će vrlo brzo doći u sam vrh atletike u Srbiji. Izuzetno hrabra devojčica, istrčala je, od početka do kraja, na čelu svoje grupe. Osvojila je treće mesto u ukupnom plasmanu.

Druga medalja je osvojena u trci na 200m, u kojoj je Ksenija Mrkela osvojila drugo mesto. Trčala je prvi put 200m, bila je ubedljivo prva u svojoj grupi, ali je devojčica koja je trčala u 16-toj grupi prestigla za 6 stotih delova sekunde. Da su bile u istoj grupi sigurno bi Ksenija i u ovoj disciplini bila najbolja. Ksenijin talenat se izražava u svakoj disciplini i o njoj će se tek pričati.

Trenutno: Se čita...