Ubedljiv poraz srpskih odbojkaša od Slovenije

Olimpijske igre, Olimpijskim igrama, odbojka, reprezentacija srbije, k-013

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je od Slovenije u drugom kolu Olimpijskog turnira sa 3:0 u setovima.

Srpski odbojkaši su imali blagih problema na prijemu servisa, ali to nije pravilo problem u rezultatu, gde se Srbija dobro držala u uvodnim trenucima prvog seta.

Međutim kako je vreme odmicalo, tako je Srbija imala mnogo problema na servisu, Slovenije je prva stekla osetnu prednost, ali Srbije je preko Krsmanovića i Ivovića uspela da se vrati u meč.

Međutim to nije dugo trajalo, Slovenije je bila bolja na servisu, bolje su koristili prvi napad, i ono što je bilo glavno, to je da nismo imali rešenja za korektora Slovenije Tončeka šterna koji je u ovom setu osvojio čak devet poena. Na kraju je prvi okončan rezultatom 25:20.

Srpski odbojkaši su imali malih problema na startu seta, kao da se ona igra sa kraja prvog prelila i u drugi. Slovenija je imala prednost od 3:1, ali je onda krenula serija dobre igre Srbije. Sve je to pokrenuo Marko Podraščanin dobrim servisom, potom su se na to nadovezali Ivović i Luburić, dobro je funkcionisala i odbrana Srbije, tako da su naši odbojkaši došli do četiri poena prednosti 10:6.

Uspeli su Slovenci da se vrate u meč, ali je Srbije ponovo stekla prednost od 15:12 i onda se desio strmoglavi pad u igri. Nikako sa servisa nije mogao da se pomeri Pajenk, koji je napravio tri asa, Slovenija je napravila dugu seriju poena, i za čas došla do prednost od 22:16. Srbije nije mogla da se vrati u meč i tako je olako prokockana šansa da se osvoji drugi set, koji su na kraju dobili Slovenci sa 25:19.

U trećem setu Srbije je opet bolje krenula i imali su srpski odbojkaši prednost od 3:1. Ali Slovenci su opet bili kvalitetniji i bolji na terenu, te su to vođstvo lako anulirali i prešli u vođstvo, koje su održali do kraja meča, i na kraju dođu do druge pobede na ovom Olimpijskom turniru.

Srbiji sada ostaje duel protiv Kanade da tu pokuša da dođe do svoje prve pobede.

Kolaković: Bolan poraz, ali moramo dalje

Po završetku meča, selektor Igor Kolaković je rekao da je ov veoma težak poraz za naš tim.

"Dosta bolan poraz, nije nam prijao ovaj poraz od Slovenije, ne samo zbog rezultata, nego i što mislim da koliko god je razlika bila očigledna u kvalitetu negde smo mislili da možemo da im pariramo i napravimo iznenađenje. U tom drugom setu smo imali inicijativu, mislim da smo i dosta dobro kontrolisali meč i onda u jednom trenutku smo zakočili i nismo našli rešenje za taj deo meča. To je poljuljalo kompletno samopouzdanje i za taj deo seta i nastavak i u nastavku nismo probali energetski da se vratimo", rekao je Kolaković.

Ispostavlja se da će tako meč sa Kanadom imati poseban značaj kada je reč o borbi za plasman u četvrtfinale.

"Utakmica sa Kanadom nadamo se da će biti odlučujuća za prolaz u četvrtfinale, tako da tu ne treba posebna velika priprema. Moramo da zaboravimo utakmicu sa Slovenijom kao što smo zaboravili utakmicu sa Francuskom".

Pokušaće da trgne ekipu posle dva poraza, ali to neće biti lako.

"Nedostajalo je kvaliteta. Kada nema kvaliteta u odnosu na protivnika verovatno možemo da pričamo o energiji. Ovo je šahovska partija, ovo nije uragan pa da se samo energijom može pobediti, mora i kvalitetom. Mi smo i u prvom setu izgubili tri poena zaredom na egalu i tu zakočili. Žao mi je jer su očekivanja bila znatno veća, ali šta je tu je, moramo dalje", zaključio je selektor srpskih odbojkaša.

Italijani i Amerikanci sačuvali perfektan učinak i prošli u četvrtfinale

Odbojkaši Italije i SAD upisali su trijumfe u mečevima drugog kola olimpijskog turnira vredne prolaska u čet

"Azuri" su posle Brazila bili bolji i od Egipta, ovog puta sa maksimalnih 3:0 (25:15, 25:16, 25:20) u meču grupe B.

Danijele Lavia i Juri Romano su bili najefikasniji sa po 14 poena, dok je Alesandro Mikeleto dodao 11. U redovima afričke selekcije nije bilo dvocifrenih.

Predstoji meč Poljske i Brazila. Sa Poljacima će Italijani u poslednjem kolu odmeriti snage.

U grupi C, Sjedinjene Američke Države su imale daleko teži zadatak. Do druge pobede su Amerikanci stigli tek posle pet setova protiv Nemačke (25:21, 25:17, 17:25, 20:25, 15:11).

Tori Defalko je bio najefikasniji u redovima pobedničkog tima, Aron Rasel je imao 16, Metju Anderson dodao 14, Maksvel Holt 13, dok je Tejlor Averil jedini bio još dvocifren sa 12 poena.

Kod Nemaca Moric Karlicek je brojao do 21.

Amerikanci će protiv Japana pokušati da sa maksimalnim učinkom prođu dalje, dok će Nemci i Argentinci voditi borbu za neko od mesta koje vodi dalje.