Čilić posle pet setova pobedio Rubljova za polufinale Rolan Garosa

cilic, rubljov, rolan garos, tenis

Hrvatski teniser Marin Čilić plasirao se večeras u polufinale Rolan Garosa, pošto je u Parizu pobedio sedmog tenisera sveta Andreja Rubljova sa 5:7, 6:3, 6:4, 3:6, 7:6.

Čilić, 23. igrač na ATP listi je pobedu ostvario za četiri sata i 10 minuta.

Rubljov je u sedmom i devetom gemu prvog seta imao ukupno pet brejk lopti, koje nije iskoristio. Do brejka prednosti ipak je došao u 11. gemu, a zatim je realizovao prvu set loptu.

Brejk u drugom gemu bio je dovoljan Čiliću da dođe do izjednačenja u setovima, dok je u trećem setu ključni brejk napravio u sedmom gemu.

Ruski igrač je peti set izborio nakon što je napravio brejk u osmom gemu (četvrti set).

Teniseri su u odlučujućem setu čuvali svoje servise, a prvu meč loptu hrvatski igrač nije iskoristio pri rezultatu 5:4 i servisu Rubljova.

Meč je zatim otišao u taj-brejk, koji se po pravilima u petom setu igra do 10 poena.

Rubljov je poveo sa 2:1, da bi Čilić potom osvojio devet vezanih poena za plasman među četiri najbolja na pariskom grend slemu.

Ovo je pobedniku Ju-Es opena iz 2014. godine najbolji rezultat u karijeri na pariskoj šljaci.

U polufinalu će igrati protiv boljeg iz meča u kojem se kasnije sastaju osmi teniser sveta Norvežanin Kasper Rud i Danac Holger Rune.