Nadal lako do trećeg kola Rolan Garosa

rafael nadal, rolan garos, tenis

Peti teniser sveta Rafael Nadal plasirao se večeras u treće kolo Rolan Garosa, pošto je u Parizu pobedio domaćeg tenisera Korentana Mutea sa 6:3, 6:1, 6:4

Rekorder po broju titula na ovom grend slemu (13), pobedu je upisao za dva sata i devet minuta.

Španac je u prva dva seta ukupno četiri puta oduzeo servis protivniku, dok rival nijednom nije napravio brejk.

Treći set je brejkom otvorio 139. igrač na ATP listi. Nadal je do izjednačenja došao u četvrtom gemu, a do brejka prednosti dolazi u osmom gemu.

U sledećem gemu Nadal je servirao za pobedu, ali je drugi brejk u meču napravio Mute.

Ipak i u narednom gemu vidjen je brejk, koji je Nadalu osigurao plasman u treće kolo.

Nadal u trećem kolu igra protiv Holandjanina, Botika van de Zandšulpa (29. teniser sveta).

Večeras je do treće runde Rolan Garosa došao i Amerikanac Sebastijan Korda, koji je posle tri seta bio bolji od domaćeg igrača Rišara Gaskea (7:6, 6:3, 6:3).

Korda, 30. igrač sveta u sledećoj fazi igra protiv šestog tenisera sveta Španca Karlosa Alkarasa.