Učesnici blokade rekli su agenciji Beta da i dalje nema odgovora na njihove zahteve i da su ogorčeni što ih niko od nadležnih još uvek nije posetio, ali da oni neće odustati od blokade sve dok im ne bude isplaćena sva eksproprisana imovina i šteta na biljnim kulturama.

Blokada firme za proizvodnju betona započela je pre 12 dana jer je 28. marta istekao zakup parcele na kojoj se firma nalazi.

Posle četiri dana blokade, vlasniku parcele Radoslavu Ćosiću Gradska uprava u Čačku je ponudila da umesto zakupa otkupi tu parcelu, na šta je on i pristao, ali je ipak odostao od prodaje kada su mu kasnije javili da mu nude 181.000 dinara za 29,5 ari placa, što bi prema njegovom proračunu bilo oko 61 dinar za kvadratni metar.

Meštani Pakovraća čije se kuće i zemlja nalaze na trasi auto-puta navode da su početkom aprila dobili obećanja na sastanku sa predsednicom Vlade Anom Brnabić da kuće neće biti srušene dok im ne budu isplaćeni i zemlja i kuće koji su eksproprisani, ali to obećanje nije ispunjeno.

Sudski procesi, koje vode meštani Pakovraća koji nisu bili zadovoljni ponuđenom cenom za kuće i zemlju koji im se oduzimaju za izgradnju autoputa, pokrenuti su pre više od dve godine i još uvek nisu završeni.

Stanovnici sela Lisice i Negrišori kod Lučana najavili su od ponedeljka blokadu regionalnog puta Čačak-Lučani zahtevajući sanaciju lokalnih puteva koji su, kako kažu, „uništeni“ radovima na izgradnji auto-puta Preljina-Požega.