Komesar Nacionalne lige američkog fudbala (NFL) Rodžer Gudel rekao je danas da to takmičenje ne razmatra mogućnost da izbaci latinsku pop zvezdu Bed Banija sa mesta glavnog izvođača u poluvremenu najvažnije utakmice američkog fudbala, Superbola.
Govoreći na kraju jesenjeg sastanka vlasnika klubova, Gudel je rekao da je liga navikla na negativne reakcije zbog svojih izbora na polju zabave, s obzirom na veličinu i širinu svoje navijačke baze.
NFL je u septembru saopštio da će u poluvremenu Superbola nastupiti latino zvezda Bed Bani, što je privuklo pažnju širom sveta.
„On je jedan od vodećih i najpopularnijih zabavljača na svetu. To je ono što pokušavamo da postignemo. To je važna faza za nas. To je važan element zabave i pažljivo osmišljen“, rekao je Gudel.
Portorikanski umetnik je glasno izrazio protivljenje predsedniku SAD Donaldu Trampu i njegovoj politici. Odlučio je da provede 31 dan u Portoriku, izbegavajući da dođe u SAD iz protesta.
Tramp je na pojedinim televizijskim stanicama odluku NFL nazvao ludom i smešnom.
Decenijama najveće muzičke zvezde nastupaju u poluvremenu najvažnije NFL utakmice u godini.
Na Superbolu nastupali su, između ostalih, Prins, Bijonse, Madona, Koldplej, Eminem, Snup Dog, Dr. Dre, U2, Majkl Džekson, Dženifer Lopes, Šakira i Rijana.
Superbol održaće se 8. februara u Santa Klari u Kaliforniji, na stadionu San Francisko Fortinajnersa.
(Beta)
Dodaj komentar