Minimalna pobeda Borusije Dortmund nad Čelsijem

borusija dortmund, celsi, fudbal

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su na svom terenu ekipu Čelsija sa 1:0, u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona.

Čelsi je mogao do vođstva u 16. minutu, ali je prilikom skoka Tijago Silva loptu u mrežu rivala poslao rukom, zbog čega je brazilski igrač dobio žuti karton.

Nemački tim je prvu ozbiljniju priliku imao u 27. minutu. Julijan Brant je loptu poslao u šesnaesterac ka Sebastijanu Aleu, koji pogađa spoljni deo mreže.

Do kraja poluvremena Čelsi je pretio preko Žoaa Feliksa. Portugalac je prvo u 32. minutu šutirao preko gola, da bi šest minuta kasnije iz blizine pogodio prečku.

Dve dobre prilike u drugom poluvremenu imao je igrač Čelsija Ris Džejms.

Prvi put šutirao je direktno iz slobodnog udarca u 55. minutu, kada se odlično bacio golman Borusije Gregor Kobel.

Novu šansu Džejms je imao u 62. minutu, ali je Kobel još jednom intervencijom poslao loptu iznad gola.

Minut kasnije usledio je korner za goste, posle kojeg nemačka ekipa kreće u kontru.

Loptu je iz kaznenog prostora izbacio Rafael Gerero, a nju na svojoj polovini terena prima Karim Adejemi, koji zatim velikom brzinom prelazi oko 64 metra i zatim lako postiže pobednički gol.

Čelsi je najbolju priliku za izjednačenje imao u 78. minutu, kada je iz kaznenog prostora udarac uputio Kalidu Kulibali.

Tom prilikom nesiguran je bio golman Borusije Dortmund, pa je loptu sa gol-linije izbacio Emre Džan.

Pokušavao je Čelsi do kraja da dođe do pogotka, ali je golman Kobel sačuvao svoju mrežu.