Svitolina bolja od Švjontek za polufinale Vimbldona

svojntek, vimbldon, svitoilna, tenis

Ukrajinska teniserka Elina Svitolina plasirala se u polufinale Vimbldona, pošto je u četvrtfinalu pobedila Poljakinju Igu Švjontek sa 7:5, 6:7, 6:2.

Trenutno 76. teniserka sveta, koja se tenisu vratila u aprilu posle porođaja, slavila je protiv vodeće na WTA listi posle dva sata i 50 minuta igre.

Svitolina je već u prvom gemu meča pretrpela brejk, ali je brzo vratila brejk i izjednačila na 2:2. Nekada treću teniserku sveta nije poremetilo ni to što je već u narednom gemu ponovo izgubila svoj servis i što je Švjontek pri rezultatu 5:4 servirala za set.

Ukrajinka je potom vezala tri gema, da bi u 12. gemu iskoristila prvu set loptu i povela sa 1:0.

Teniserke su u drugom setu razmenile po brejk, pa je taj deo igre rešen u taj-brejku koji je dobila prva teniserka sveta sa 7:5 i tako odvela meč u treći set.

Svitolina je dominirala u odlučujučujućem setu, dva puta je oduzela servis protivnici za vođstvo od 4:1 nakon čega je mirno privela meč kraju.

Ukrajinka će u svom trećem grend slem polufinalu igrati protiv Čehinje Markete Vondroušove koja je ranije danas pobedila četvrtu igračicu sveta Džesiku Pegulu sa 6:4, 2:6, 6:4.