Plivači PANČEVAČKOG Dinama osvojili 34 medalje na Prvenstvu Vojvodine

dinamo, plivanje, pk dinamo, pancevo

U Novom Sadu je proteklog vikenda održano Letnje prvenstvo Vojvodine za pionire i kadete.

Plivači trenera Biljane Šondić, Vlatke Matić i Aleksandre Crevar sa ovog prvenstva doneli su ukupno 34 medalja, od kojih je deset zlatnih, četrnaest srebrnih i deset bronzanih.

U subotu, 10.06. nastupale su ekipe pionira i kadeta.

Za ekipu pionira nastupili su: Bokun Aleksa, Knežević Njegoš, Nestorovski Vidak, Obrađan Luka, Popov Filip, Samarđžija Vuk, Šdiku Lena, Tintor Miona, Veličkovski Darija i Živanović Vasilije.

Lena Šdiku je bila najuspešnija i osvojila je tri medalje i to prvo mesto u disciplini 200m mešovito i bronzane medalje u disciplinama 100m delfin i prsnim stilom.

Vuk Samarđžija srebro u disciplini 100m delfin, a b Vasilije Živanović bronza na 100m prsno.

Štafeta u disciplini 4x50m mešovito u sastavu Popov, Živanović, Samarđžija i Bokun osvojila je treće mesto.

Za kadete su nastupali: Sara Bokun, Danica Divljak, Danica Konstantinov, Ognjen Mitić , Magdalena Pantić, Andrea Ratković i Milica Tintor.

Danica Konstantinov osvojila je prvo mesto u disciplini 200m leđno, dok je Danica Divljak, osvojila dve srebrne medalje u disciplinama 200m prsno i mešovito.

Štafeta u disciplini 4x50m mešovito u sastavu Konstantinov, Pantić, Divljak i Bokun osvojila je drugo mesto. U konačnom plasmanu, kadeti su ekipno osvojili treće mesto.

U nedelju, 11.06. održano je Otvoreno prvenstvo Vojvodine.

Za naš klub plivali su: Nina Čiča , Dagmar Husarik , Marta Konstantinov, Stefan Miltenović, Andrea Nađ, Andrea Poljak i Sara Šimon.

Zlatne medalje:

Nina Čiča - 100m prsno (mladji juniori)
Dagmar Husarik - 50 i 100m delfin (stariji juniori)
Marta Konstantinov - 50m prsno (mladji juniori)
Andrea Poljak - 50, 100 i 200m ledjno (mladji juniori)
Andrea Nadj - 100m prsno (stariji juniori)

Srebrne medalje:
Nina Čiča - 200m prsno (mladji juniori)
Dagmar Husarik - 50 i 100m delfin (apsolutna)
Marta Konstantinov - 100m prsno (mladji juniori)
Andrea Poljak - 200m ledjno (apsolutna)
Andrea Nađ - 50 m prsno (stariji juniori) i 50 i 100m prsno (apsolutna)

Bronzane medalje:
Nina Čiča - 50m prsno (mladji juniori)
Marta Konstantinov - 50m prsno (apsolutna) i 200m mešovito (mladji juniori)
Andrea Poljak - 50m ledjno (apsolutna)
Sara Šimon- 400m kraul (mladji juniori)

Istog vikenda, u Beogradu, održano je Otvoreno prvenstvo Srbije u masters plivanju.

Za naš klub nastupali su Vladimir Blagić, Kosta Mirković, Nebojša Rapajić i Slobodan Stančul.

Vladimir Blagić je osvojio tri zlatne medalje i to u disciplinama 50, 100 i 200m prsno. Plivao je u kategoriji plivača od 60-64 godine.

Kosta Mirković, osvojio je dve srebrne medalje i to u disciplinama 50m ledjno i 100m prsno, dok je Slobodan Stančul osvojio, takodje srebrnu medalju, ali u disciplini 200m kraul. Obojica su plivali u kategoriji plivača od 45-49 godina.

Nebojša Rapajić, kome je ovo bilo prvo takmičenje, ovaj put je ostao bez medalje u svojoj disciplini 50m kraul, koja mu je izmakla za koji sekund, te je zauzeo četvrto mesto.

Štafeta u disciplini 4x50m kraul našim plivačima donela je prvo mesto i zlatne medalje. Ovu trku završili su sa vremenom 2:13.32.